Naftna industrija Srbije planira ove godine da uđe na još dva tržišta u regionu. NIS je kupio benzinske pumpe u Bosni i Hercegovini i u Bugarskoj i počeće razvoj prodajne mreže u Rumuniji. NIS namerava da se proširi i na ostala tržišta u regionu. NIS trenutno posluje ili ima predstavništva u devet zemalja i snabdeva dve trećine srpskog tržišta derivatima nafte. Cilj NIS-a je da postane vodeća naftna kompanija u regionu. Prema još nezvaničnim podacima, NIS je investirao 460 miliona evra u 2012. godini, a plan je da se u naredne tri godine uloži 1,5 milijardi evra u razvoj poslovanja. Među investicijama su i prelazak na proizvodnju baznih ulja u rafineriji u Novom Sadu do 2015. godine i modernizacija duboke prerade sirove nafte u pančevačkoj rafineriji, koja bi trebalo da bude završena do 2016. godine. U ovoj i 2014. godini očekuju se i prvi rezulatati istraživanja nalazišta nafte i gasa koje je NIS započeo u Bosni i Hercegovini, Mađarskoj i Rumuniji.
Direktor za planiranje investicija u Naftnoj industriji Srbije Vladimir Vukojević kaže da ta kompanija planira ove godine da uđe na još dva tržišta u regionu, ali nije precizirao o kojim državama je reč.
NIS je kupio benzinske pumpe u Bosni i Hercegovini i u Bugarskoj i počeće razvoj prodajne mreže u Rumuniji. NIS namerava da se proširi i na ostala tržišta u regionu.
Vukojević je kazao da NIS trenutno posluje ili ima predstavništva u devet zemalja i da snabdeva dve trećine srpskog tržišta derivatima nafte. Cilj NIS-a je da postane vodeća naftna kompanija u regionu, naglasio je on.
Prema još nezvaničnim podacima, NIS je investirao 460 miliona evra u 2012. godini, a plan je da se u naredne tri godine uloži 1,5 milijardi evra u razvoj poslovanja. Među investicijama su i prelazak na proizvodnju baznih ulja u rafineriji u Novom Sadu do 2015. godine i modernizacija duboke prerade sirove nafte u pančevačkoj rafineriji, koja bi trebalo da bude završena do 2016. godine. U ovoj i 2014. godini očekuju se i prvi rezulatati istraživanja nalazišta nafte i gasa koje je NIS započeo u Bosni i Hercegovini, Mađarskoj i Rumuniji.
NIS namerava da razvija sve segmente poslovanja uključujući i deo koji će se baviti proizvodnjom struje.
Naftna industrija Srbije je od 2009. godine u većinskom vlasništvu ruske državne kompanije Gazprom Neft. Vlada Srbije ima oko 30 posto akcija u NIS, a 14 posto imaju mali akcionari.